
11.02.2009
Hotel TATRA Bratislava
3. Construction Summit
Program Construction Summit 2009
Browfields a priestorový rozvoj
Maroš Finka, oddelenie priestorového plánovania, Ústav manažmentu STU, SR
Verejno-súkromné partnerstvá – možnosti využitia PPP pri projektoch revitalizácie hnedých zón
Irma Chmelová, výkonná riaditeľka, Asociácia PPP, SR

Brownfields, Brownmines, Brownwatterfront – Nová filozofia pre košické hnedé zóny
Martin Drahovský, hlavný architekt mesta, Košice, SR

Nový obraz mesta St. Etienne: Premena priemyselného mesta St. Etienne na mesto dizajnu
Michel Thiolliére, senátor a bývalý primátor mesta, St. Etienne, FR
Brownfields v Čechách
Tomáš Grulich, projektový manažér, odbor koncepcie regionálnych projektov, Agentúra pre podporu podnikania a investícií Czech Invest, ČR
Dáko bolo. (D)Ako bude? Vypracovanie Národnej stratégie revitalizácie brownfieldov na Slovensku.
Viktor Wiedermann, vedúci odboru nehnuteľností a regionálnych kancelárií SPZI, SARIO, SR
Brownfield-y – možnosti sociálno-priestorového zhodnotenia
Ľubomír Falťan, vedecký sekretár SAV, Úrad Slovenskej akadémie vied, SR
Využitie „hnedých zón“ pre inštaláciu technológií využívajúcich obnoviteľné zdroje energie
Karol Galek, konateľ, Generm s. r. o., SR
Zmena programu a termínu vyhradená.
Prednášajúci

Martin
Drahovský
Drahovský

Michel
Thiolliére
Thiolliére
prof. Ing. arch. Maroš Finka, PhD.
oddelenie priestorového plánovania
Ústav manažmentu STU
Maroš Finka v súčasnosti pôsobí ako profesor v odbore Urbanizmus. Zároveň je garantom študijného odboru Priestorové plánovanie v SR, prorektorom na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a riaditeľom Stredoeurópskeho výskumného a vzdelávacieho centra v oblasti priestorového plánovania – SPECTRA Centre of Excellence. Ukončil štúdium na Fakulte architektúry v odbore Architektúra, špecializácia Urbanizmus habilitačnou prácou v odbore Urbanizmus na tému Metodika hodnotenia priestorových štruktúr z hľadiska realizácie aktivít sídlenia. Je autorom projektov, územnoplánovacej dokumentácie a podkladov, článkov, monografií. Vystupoval na viac ako stovke medzinárodných vedeckých podujatí. Pôsobí ako garant a koordinátor vedeckovýskumných európskych projektov v oblasti urbanizmu, európskej integrácie a územného rozvoja, cezhraničného priestorového a krajinného plánovania, strategického environmentálneho hodnotenia a revitalizácie postihnutých urbánnych území.
Browfields a priestorový rozvoj
Irma Chmelová, M.Sc.
výkonná riaditeľka
Asociácia PPP
Irma Chmelová je výkonná riaditeľka Asociácie pre podporu projektov spolupráce verejného a súkromného sektora (Asociácia PPP), ktorá združuje firmy so záujmom o PPP. Pred nástupom do Asociácie PPP pôsobila vo verejnom sektore (Ministerstvo financií SR, Európska komisia) a ako konzultant v oblasti government relations pre nadnárodné spoločnosti. Vyštudovala na Stockholm School of Economics.
Verejno-súkromné partnerstvá – možnosti využitia PPP pri projektoch revitalizácie hnedých zón

Ing. arch. Martin Drahovský
hlavný architekt mesta
Košice
Pán Drahovský začal svoju kariéru založením architektonickej kancelárie Drahovský & Pásztor Architekti a spol. v roku 1990. Autorizovaným architektom Slovenskej komory architektov sa stal v roku 1992. Od roku 2003 je profesorom na IAA – International Academy of Architecture v Sofii v Bulharsku. V súčasnosti pôsobí na pozícii hlavného architekta mesta Košice. Počas svojej kariéry bol viceprezidentom viacerých architektonických organizácií a spolkov ako Spolok architektov Slovenska a Slovenská komora architektov a International Union of Architects.
Brownfields, Brownmines, Brownwatterfront – Nová filozofia pre košické hnedé zóny

Michel Thiolliére
senátor a bývalý primátor mesta
St. Etienne
Pán Tholliere je francúzskym senátorom provincie Loira od septembra 2001. Tomuto postu predchádzali pozície ako radca na odbore Loira v rokoch 1985 až 1998, neskôr sa stal viceprezidentom Conseil Régional of Rhône-Alpes, prezidentom Saint-Etienne Métropole a v rokoch 1994-2008 bol primátorom mesta Saint-Etienne.
Nový obraz mesta St. Etienne: Premena priemyselného mesta St. Etienne na mesto dizajnu
Ing. Viktor Wiedermann
vedúci odboru nehnuteľností a regionálnych kancelárií SPZI
SARIO
Pán Wiedermann je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Bratislave, odbor investičný a inovačný rozvoj. Pôsobil ako lodný ekonóm v Československej námornej plavbe. Po návrate zo študijného pobytu v Austrálii sa zamestnal vo firme Merina a.s. ako expert na zahraničný obchod so zameraním na rozvoj zahraničných trhov (Francúzska, Austrálie, New Zélandu, Grécka, Japonska, Belgicka). Neskôr pôsobil ako Key Account Manager v Electroluxe a.s. a ako projektový manažér v Husquarne a.s. Od roku 2008 pracuje v Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií a obchodu ako vedúci odboru nehnuteľností a regionálnych kancelárií, kde pripravuje ponuky nehnuteľností pre zahraničných aj domácich investorov.
Dáko bolo. (D)Ako bude? Vypracovanie Národnej stratégie revitalizácie brownfieldov na Slovensku.
Mgr. Tomáš Grulich
projektový manažér, odbor koncepcie regionálnych projektov
Agentúra pre podporu podnikania a investícií Czech Invest
Tomáš Grulich (*1979) vyštudoval Prírodovedeckú fakultu Masarykovej univerzity v Brne, obor geografia a kartografia. Od roku 2004 na fakulte pokračuje v doktorandskom študijnom programe Regionálna geografia a regionálny rozvoj. Počas štúdia sa podieľal najmä na výskumnom projekte „Venkovský prostor a jeho oživení“. Od roku 2007 je zamestnancom Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, kde sa venuje problematike brownfieldov a ich regenerácie. Navrhol štruktúru Národnej databázy brownfieldov a podieľal sa na príprave Národnej stratégie regenerácie brownfieldov.
Brownfields v Čechách
Mgr. Ľubomír Falťan, CSc.
vedecký sekretár SAV
Úrad Slovenskej akadémie vied
Pán Falťan je sociológ, vedúci vedecký pracovník, vedecký sekretár Slovenskej akadémie vied. Zaoberá sa problematikou sídelného a regionálneho rozvoja, otázkami lokálnej demokracie a problematikou cezhraničných vzťahov. Je hlavný riešiteľ alebo spoluriešiteľ niekoľkých desiatok vedecko-výskumných i technických projektov – domácich i medzinárodných. Taktiež je autorom a spoluautorom viac než stovky publikačných výstupov. Pán Falťan je dodnes pedagogicky aktívny na Komenského univerzite v Bratislave.
Brownfield-y – možnosti sociálno-priestorového zhodnotenia
RNDr. Karol Galek
konateľ
Generm s. r. o.
Pán Galek je absolventom Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, odbor inžinierska geológia a hydrogeológia. Po škole pôsobil ako hlavný radca na Inšpektoráte kúpeľov a žriedel na MZ SR. Neskôr ako projektový manažér pre firmu VENTUREAL Slovakia, venujúcej sa geotermálnej a veternej energii. Vo vzdelávaní neprestal aj napriek pracovným povinnostiam a na PRIF UK ukončil doktorandské štúdium rigoróznou prácou zameranou na geotermálnu energiu Podunajskej nížiny. Od r. 2006 pokračuje v MSc. štúdiu obnoviteľných zdrojov energie v strednej a východnej Európe na viedenskej Technische Universität.
V roku 2008 absolvoval polročnú pracovnú stáž v spoločnosti Enel North America, kde bol zodpovedný za vyhodnocovanie projektov pre veternú, solárnu a geotermálnu energiu. V súčasnosti pôsobí na Slovensku na vlastných projektoch v oblasti energetického hospodárstva a obnoviteľných zdrojov energie.
Využitie „hnedých zón“ pre inštaláciu technológií využívajúcich obnoviteľné zdroje energie
Archív
Ďakujeme za vyplnenie.
Potvrdzujúci e-mail vám príde do 24 hodín na adresu, ktorú ste uviedli vo formulári. Prosím skontrolujte si aj správy v zložke spam.